Bitlis’te 70 esnaf gözaltına alındı

Bitlis’te Cumhurbaşkanlığı’nın “riskli alan” kararı gerekçesiyle yerlerinden edilmek istenen esnafa polis müdahale etti.

Bitlis’te 70 esnaf gözaltına alındı
14 Ağustos 2021 Cumartesi 10:43

banner225

Bitlis’te Cumhurbaşkanlığı’nın “riskli alan” kararı gerekçesiyle yerlerinden edilmek istenen esnafa yönelik polis müdahale etti. Aralarında, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan’ın da bulunduğu en az 70 kişi gözaltına alındı.

Bitlis’in merkez Atatürk, Devrim, Gazibey, Hersan ve Müştakbaba mahallelerinde bulunan yaklaşık 700 yapı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle 2020 yılının Nisan ayında “riskli alan” ilan edildi. Karara karşı yapılan başvuruda mahkeme “yürütmeyi durdurma” kararı verdi. Karara rağmen esnafın 30 Temmuz’a kadar işyerlerini boşaltması istendi.

Tahliye edilmeyen işyerleri, dün gece polis tarafından boşaltılmak istendi. Buna karşı duran esnaf, polisin sert saldırısına uğradı. Saat 00.30 sıralarında esnafa plastik mermi ve gaz bombalarıyla müdahale eden polis, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan’ın aralarında bulunduğu en az 70 kişiyi gözaltına aldı.

Ayrıca polis saldırısında darp edilen çok sayıda kişi de hastaneye kaldırıldı. (MA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.