Bir grup genç depremzedeler için kampanya başlattı

Bir grup arkadaşıyla bir araya gelerek yardım kampanyası başlatan Yakup Yeşil, depremzedelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için dayanışma çağrısında bulundu.

Bir grup genç depremzedeler için kampanya başlattı
01 Kasım 2020 Pazar 21:58

banner225

İzmir’de merkez üssü Seferihisar olan depremde etkilenen yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan dayanışmalar çığ gibi büyüyor. Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir araya bir grup genç kampanya başlattı. Depremin ilk iki günü enkaz altında kalanların kurtulması için çabalayan gençler, şimdi de kıyafet, çocuk bezi, süt, mama gibi temel ihtiyaçları toplayarak yurttaşlara ulaştırıyor.

'YURTTAŞLARIN HALEN ÇADIR SORUNU VAR'

Vicdanı olan bir grup gençle bu kampanyayı başlattıklarını söyleyen Yakup Yeşil, Manavkuyu Adalet Mahallesi’nde oturduğunu belirterek, aile olarak depremzedesi olduğu aktardı. Öğle saatlerinde başlattıkları kampanyanın özellikle Karşıyaka takımının tribününden kişilerin yaptığı paylaşımla hızla büyüdüğünü dile getiren Yeşil, havanın soğukluğundan dolayı birçok kıyafet toplayarak enkazlara yakın ve çadırların kurulduğu Zeki Müren Parkı’nda bulunan basketbol sahasına getirerek yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Birçok yurttaşın halen çadır sorunu yaşadığını ve bir aileye o anlamda yardımcı olmadığı için çok üzüldüğünü dile getiren Yeşil, “Havalar çok soğuk. Başta çadır olmak üzere battaniye ve kıyafet yurttaşların temel ihtiyaçları” diyerek, dayanışma çağrısında bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.