Beşiktaş saldırısıyla ilgili dosyalar birleştirildi

Beşiktaş’ta 2016 yılında polise yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili 10 sanığın yargılandığı dava dosyasıyla, bu saldırıya ilişkin hazırlanan yeni bir iddianamedeki 23 sanığın dosyasının birleştirilmesine karar verildi.

Beşiktaş saldırısıyla ilgili dosyalar birleştirildi
03 Aralık 2018 Pazartesi 16:22

Beşiktaş-Bursaspor arasında 11 Aralık 2016'da yapılan karşılaşmanın ardından gerçekleştirilen ve 39'u polis 46 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyla ilgili 10 sanığın yargılanmasına İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkisi karşısındaki binada devam edildi. Duruşmasda Mahkeme Başkanı Mustafa Çakar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca saldırıya ilişkin 40 sanık hakkında yeni bir iddianame hazırlandığını ve bu iddianamenin mahkeme heyeti tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Heyet, yeni iddianamedeki 23 sanığın dosyasının bu davadaki olaylarla ilişkili olması nedeniyle, saldırıya ilişkin 10 sanığın yargılandığı dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verdi. Böylece dava kapsamında yargılanan sanık sayısı 33 oldu. Diğer 17 sanığın dosyası ise bu davadan ayrıldı.

Tutuklu 10 sanığın katılmadığı dava duruşmasına, sadece birleşme dosyası ile davaya dahil edilen 23 tutuklu sanık katıldı.

Duruşmada söz alan birleşen dosyadaki bazı sanıklar, iddianamenin kendilerine cd ortamında geldiğini, inceleme yapamadıklarını ve savunmalarını daha sonra yapmak istediklerini söyledi.

Bunun üzerine başkanı duruşmaya öğle arası vererek sabahki oturumu kapattı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.