Berat Albayrak CHP'ye dava açıyor

Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş, Merkez Bankası’nın döviz rezervlerini erittiğini belirten ve Albayrak'ın nerede olduğunu soran CHP'ye dava açılacağını duyurdu.

Berat Albayrak CHP'ye dava açıyor
20 Şubat 2021 Cumartesi 20:21

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın CHP'nin kendisine yönelik söylemlerine karşı 500 bin TL'lik dava açacağı bildirildi.

Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş, Merkez Bankası’nın döviz rezervlerini erittiği açıklamalarını yapan ve Albayrak'ın nerede olduğunu soran CHP'ye dava açılacağını duyurdu.

CHP'nin "Damat firarda" videosunun ardından açıklama yapan avukat Göktaş, ''Son dönemde Sn. Berat Albayrak hakkında ana muhalefet partisi tarafından başlatılan, yazılı, görsel ve sosyal medya mecralarında yer alan çirkin iftira ve karalama çalışmalarına karşılık bu açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür" dedi. 

Açıklamada "Mesnetsiz ve suç konusu imaların Sn. Albayrak’ın itibarına yönelik ve kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ifadeler olduğunda tereddüt yoktur. Bu ifadelere ve saldırılara karşı da tarafımızca her türlü yasal yola başvurulacaktır. Açılacak 500.000 TL’lik davadan kazanılacak tazminat tutarı hain terör örgütü PKK ile mücadelede şehit düşen kahramanlarımızın ailelerine bağışlanacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla arz olunur.'' ifadeleri kullanıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.