Basın İş'ten tehdit edilen kadın gazeteciler için çağrı: Failler cezalandırılsın

Kadın gazetecilerin hedef gösterilmesine ilişkin tepki gösteren, DİSK'e bağlı Basın İş sendikası 'Yetkililerden faillerin cezalandırılmasını talep ediyoruz' çağrısında bulundu.

Basın İş'ten tehdit edilen kadın gazeteciler için çağrı: Failler cezalandırılsın
04 Mayıs 2022 Çarşamba 16:31

Kurulduğu günden bu yana sığınmacı karşıtı bir politika izleyen Zafer Partisi'nin "Unutulmasın ki ülkelerini işgale gelen Naziler ile birlikte olan Fransız kadınları, savaş sonrası bu utançla acı bir şekilde yüzleşmişler, ifşa edilip utanç seremonilerine çıkarılmışlardı" şeklindeki paylaşımı kamuoyunda tepki çekti.

Sığınmacı kadınları hedef alan paylaşımı alıntılayan bir kişi, yetmezmiş gibi gazetecileri tehdit etti ve "Nevşin Mengü, Elçin, Burcu Karakaş ve İpek Maya Saygın'a uygulanacak tarife" dedi.

Karakaş, bu mesajı alıntılayarak "Bu iğrenç sözlerle tehdit ediyor. 'Tarife' hakkında bilgi (!) almak için cevap yazıyorum, hesabını kilitliyor. Eyvallah" ifadesini kullandı.

BASIN İŞ'Lİ KADINLAR: FAİLLER CEZALANDIRILSIN

DİSK Basın İş'ten konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Gazeteciler @burcuas ve @nevsinmengu ile avukat @IpekMayaSaygin ırkçıların cinsiyetçi saldırısına ve tehdidine maruz bırakıldı. Mesleki faaliyetleri nedeniyle hedef haline getirilen arkadaşlarımızın yanındayız. Yetkililerden faillerin cezalandırılmasını talep ediyoruz." denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.