Barış Pehlivan: İmamoğlu’na yeni bir operasyon denemesi mi yapılacak?

Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak’a yönelik operasyonda geçen bir isme dikkat çeken gazeteci Pehlivan, ‘Bu gelişme İmamoğlu’na operasyon denemesinin ön hazırlığı olabilir’ dedi..

Barış Pehlivan: İmamoğlu’na yeni bir operasyon denemesi mi yapılacak?
07 Nisan 2022 Perşembe 13:04

banner225

Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen ‘ihaleye fesat karıştırmak’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilip, ardından tutuklandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve Toprak'ın da aralarında bulunduğu 21 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Savcılığa çıkarılan Toprak'ın da aralarında bulunduğu 11 şüpheli tutuklama, 10 şüpheli ise adli kontrol tedbiri istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi.

Hakimliğe çıkarılan Handan Toprak ve 7 aktif belediye personelinin de aralarında bulunduğu 11 şüpheli tutuklandı, 10 şüpheli haklarında adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

KRİTİK İSİM ERKAN KARAARSLAN

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan; bugün kaleme aldığı ‘Operasyonun asıl hedefi’ başlıklı yazısında, eski Avcılar Belediye Başkanı Hanay Handan Toprak Benli hakkında yürütülen soruşturmaya değindi.

İktidara yakın Sabah gazetesinin operasyonu veriş biçimine dikkat çeken Pehlivan gazetedeki haberin bir bölümünü paylaştı:

“Yapılan tespitlere göre, Avcılar Belediyesi’nin 2014-2016 yılları arasında 2 ihalesi ile 4 doğrudan teminiyle ilgili FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan ve birlikte hareket ettiği şüphelilerin ‘ihaleye fesat karıştırma’ suçunu işledikleri, ayrıca ihalede görevli personellerin de suça iştirak ettikleri saptandı.”

Daha sonra “Burnuma pis kokular geliyor” diyen Pehlivan, “FETÖ suçlamasından beraat eden Erkan Karaarslan’a yine ‘örgütün belediyeler imamı’ denilip, merdiven olarak kullanılıp; belediyelere yeni bir operasyon başlatılıyor” sözlerini kullandı.

“Tahmin edilen büyük siyasi amaç ne? Erkan Kararaslan ile çalışan CHP’li belediyelerin hepsine operasyon yapmak mı?” diye soran Pehlivan, yazısında “Şimdi yine İmamoğlu’nun Beylikdüzü belediye başkanı olduğu döneme dair yeni bir operasyon denemesi mi yapılacak?” ifadelerine yer verdi.

Pehlivan’ın yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

“Zamanında, Ekrem İmamoğlu’na kumpas kurması için Erkan Kararaslan’a yalan ifade verdirtmeye çalıştılar. Tutmadı, hatta Beylikdüzü dosyasından beraat çıktı. Şimdi yine İmamoğlu’nun Beylikdüzü belediye başkanı olduğu döneme dair yeni bir operasyon denemesi mi yapılacak?

Tutuklanan Handan Toprak Benli’nin genel başkan yardımcısı olduğu DSP, halen AKP ve MHP ile ittifak masasına oturma ihtimalini düşünüyor mu? Acaba Benli olası bir ittifaka karşı çıkmasının da bedelini ödüyor olabilir mi?”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.