'Banane Berat Albayrak'ın nerede olduğundan, hesap sormak istiyoruz'

ARTI TV'de yayımlanan Odak programına katılan CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu, "Berat Albayrak'ın nerede olduğunu merak etmiyoruz, hesap sormak istiyoruz" dedi.

'Banane Berat Albayrak'ın nerede olduğundan, hesap sormak istiyoruz'
24 Şubat 2021 Çarşamba 21:08

ARTI TV'de Ezo Özer'in sunduğu Odak programına katılan CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu "Berat Albayrak'ı bulmak değil, hesap sormak istiyoruz. Banane Albayrak'ın nerede olduğundan" dedi.

'Merkez Bankası'nın paralarına ne oldu?' sorusuna ve 'Berat Albayrak nerede' çalışmalarına AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Paralarımız yerinde duruyor' diyerek cevap vermesini CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu değerlendirdi. Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylediği net rezervler bunların bir anlamı yok diyerek, "56 milyar dolar eksi rezervimiz var. Bugün itibari ile bütün alacaklarımızı yerine getirsek net olarak eksi 56 milyar Merkez Bankası'nın borcu var. 170 milyar dolar civarında bir kısa vadeli borcumuz var, üstüne bir de cari açığımız var. Hadi 30-40 da ona desek, 200-220 milyar döviz rezervimiz olması gerekirken, şuan 56 milyar dolar civarında rezervimiz var. Berat Albayrak'ın sözünü tırnak içinde söylemek gerekirse 'Allah sonumuzu hayır etsin'" dedi. 

Berat Albayrak'ı bulmak değil, hesap sormak istiyoruz diyen Erdoğdu, "Banane Albayrak'ın nerede olduğundan" dedi. Erdoğan'ın aile üzerinden politika yapıyorlar eleştirisini değerlendiren Erdoğdu, "Sen aileni devletin içine alırsan, en güçlü bakanlıklardan birine damadını getirirsen, kurlarımız buharlaşırsa o kişiyi eleştiririz. Sen damadınıdı, aileni devlete soktun" diyerek tepki gösterdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.