Bakan eşinin koruma polisi ve çakarlı araç saltanatı

‘Neyse ki Soylu gibi kendisini sorgulayan bakanlarımız var. Ne dedi geçen gün; ‘Her zaman söylerim; para, makam, mülk, çok varlık bizi şımartıyor mu’ diye...’

Bakan eşinin koruma polisi ve çakarlı araç saltanatı
23 Aralık 2021 Perşembe 20:03

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki olağanüstü hareketliliğin sebebini yazan Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, İstanbul'dan başkente gelen uçaktaki bir bakanın eşi için, çıkışta 30'dan fazla koruma polisi ve 9 çakarlı aracın beklediğini kaydetti.

Pehlivan, "Arka Bahçe" adlı köşesinde "Kim o çok önemli insan?" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda geçen günlerde yaşanan olağanüstü hareketliliğin nedenine dikkat çeken Pehlivan, İstanbul'dan başkente gelen uçaktaki bir bakanın eşi için, çıkışta 30'dan fazla koruma polisi ve 9 çakarlı aracın beklediğini kaleme aldı.

AKP’den etkili bir ismin de söz konusu ‘koruma saltanatı’ndan ‘şikâyetçi’ olduğunu kaydeden Pehlivan’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

‘GELECEK PARTİSİ KURMAYLARI ŞAŞKIN ŞEKİLDE İZLİYORDU’

“AKP’nin etkili bir ismi komşusundan şikâyet ediyordu. Komşusu zamanında kendisinin de oturduğu bakanlık koltuğundaydı. Şöyle diyordu yakın dostlarına: “Ben de yaptım aynı görevi ama bu kadar koruma aracım hiç olmadı. Eve gelişleri de, evden çıkışları da öyle gürültülü ki...”

Ne ilginç günler yaşıyoruz. Ve sahi, sadece bakanlar mı? Yanıt için bundan dört gün önceye gidelim...

O gün Ankara Esenboğa Havalimanı’nda olağanüstü bir hareketlilik vardı.

İstanbul’dan başkente inen uçaktaki bir özel yolcu apronda onu bekleyen araca bindi. Rahat bir şekilde çıkış yapması için gerekenden fazla koşuşturanları görmemek mümkün değildi. Keza, Gelecek Partisi’nin kurmayları oradaydı ve şaşkın bir şekilde izliyordu. Gariplikler bitmiyordu. Çıkışta ikisi minibüs, toplam 9 çakarlı araç, o önemli insan için bekliyordu. İçlerinde 30’dan fazla da koruma polisi vardı.”

‘OLSA OLSA İSTİHBARATÇIDIR’

“Sahi, kimdi o?

Görenler tanıyamadı. “Devlet bürokrasisinde çok kritik bir isim, olsa olsa istihbarat teşkilatındandır” diye düşünüldü. Tanık siyasetçiler havaalanındaki polislere sordu. Önce “Bizi yakarsınız” diye yanıt aldılar ama sonunda öğrendiler. 30’dan fazla polisle ve 9 araçla korunan o kişi bir AKP’li bakanın eşiydi.”

‘BUNLAR PADİŞAH OLMUŞ’

“Gözleriyle görenler “Bunlar padişah olmuş” diye anlatıyordu o anları...

Neyse ki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gibi kendisini sorgulayan bakanlarımız vardı! Ne dedi geçen gün, onu hatırlatarak bitireyim:

“Her zaman söylerim; ‘para, makam, mülk, çok varlık bizi şımartıyor mu’ diye...”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.