Avukatlar yürüyüşe geçti

“Çoklu baro” sistemine karşı Ankara’da eylem halinde olan avukatlar, Meclis’e dilekçe vermek için yürüyüşe geçti.  

Avukatlar yürüyüşe geçti
10 Temmuz 2020 Cuma 15:11

banner255

Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi devam eden “çoklu baro” yasa tasarısına karşı Tunalı Hilmi Caddesi’nde Kuğulu Park’ta “nöbet”te olan baro başkanları ve avukatlar Meclis’e doğru yürüyüşe geçti. 80 baro başkanının ortak kararıyla hazırlanan dilekçeler, avukatlara baro başkanları tarafından dağıtıldı. 

Avukatlar tarafından dilekçeler imzalandıktan sonra açıklama yapan Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, hazırladıkları dilekçeleri tek tek Meclis’e sunacaklarını söyledi. Sağkan, Fiziki mesafeye dikkat edilerek, herkesin bir zincir halinde yürüyerek Meclis’e gideceklerini kaydetti.  

Açıklama ardından baro başkanları ve avukatlar fiziksel mesafeyi dikkate alarak, yürüyüşe geçti. Avukatların önünü Tunalı Hilmi Caddesi’nde kesen polis, önce yürüyüşe izin vermeyeceğini söyledi. Avukatların direnişi üzerine yürüyüş yeniden başladı. 

Avukatlar tarafından hazırlanan dilekçe de “TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edilen ve TBMM’ye 222 sıra sayısı ile verilerek, genel kurulda görüşülmeye başlanan Avukatlık Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören teklifin geri çekilmesini talep ediyorum” diye belirtildi. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.