"Askıda İzmirim Kart" uygulaması başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında öğrenciler destek olmak amacıyla “Askıda İzmirim Kart” uygulaması başlattı. 

"Askıda İzmirim Kart" uygulaması başladı
09 Haziran 2020 Salı 16:54

banner225

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında öğrencilerin kartlarına destek olmak amacıyla “Askıda İzmirim Kartuygulaması başlattı. Öğrencilere yönelik uygulama www.bizizmir.com üzerinden işleyecek. Destek olunması gereken öğrenciler, kimlik ve İzmirim Kart bilgileriyle yüklenmesini istedikleri biniş miktarını başvuru formuna girecek. Yardım etmek isteyen İzmirliler ise askıda görülen kartlara istedikleri ölçüde yükleme yapabilecek. Aynı karta ayda birden fazla yükleme yapılamayacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuya ilişkin kısa bir açıklama yaptı. “Askıda İzmirim Kart” uygulamasının sosyal fayda sağlayacağını ve salgın dönemi sonrasında da devam edeceğini ifade eden Soyer, “Askıda İzmirim Kart uygulamamızla, imkânları sınırlı gençlerimizin İzmirim Kartlarına yükleme yapabilir ve onlara toplu ulaşım desteği sağlayabilirsiniz. Gençlik kenti İzmir’imizin gençlerine hareket özgürlüğü sağlamak için harekete geçin” dedi.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.