Askerlerce öldürülen Dereli’nin yeğeni: Amcamı silah sıka sıka vurdular

Esendere’de askerlerce öldürülen Şerali Dereli’nin katledildikten sonra çekildiği anlaşılan görüntülerinde konuşan yeğeni, “Amcamı silah sıka sıka vurdular. Yarın öbür gün diyecekler ki elinde C-4 patlayıcı bulundu. Ama amcam 60 yaşında bir adam ve hiçbir suçu yok” dedi.

Askerlerce öldürülen Dereli’nin yeğeni: Amcamı silah sıka sıka vurdular
01 Kasım 2020 Pazar 21:08

banner225

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Beldesi Awyan (Duranlar) köyünde 29 Ekim’de evinin 50 metre ilerisinde bulunan ahırda at ve tayına bakmaya giden Şerali Dereli (61), köyün çevresinde bulunan askerlerin açtığı ateş sonucu katledildi. Olay sonrası yaşananlara ilişkin çekilen görüntüye ulaşıldı. Görüntüde askerler tarafından katledilen Şerali Dereli’nin cenazesinin üzerinin askeri kamuflajla örtüldüğü ve başında çember şeklinde askerlerin uzun namlulu silahlarla nöbet tuttuğu görülüyor.

‘SİLAH SIKA SIKA VURDULAR’

Görüntüde konuşan Dereli’nin yeğeni olduğu anlaşılan yurttaş, “Şuan yerde yatan amcam oluyor. Köyün 20-30 metre yukarısında (Köyün ışıklarını gösteriyor) amcama silah sıka sıka vurdular. Yarın öbür gün haberlerde çıkacak, diyecekler ki elinde C-4 patlayıcı bulundu. Ama amcam 60 yaşında bir adam ve hiçbir suçu yok” dedi.

Cenazeyi almaya giden, kendilerine de silah ve gaz bombası sıkıldığını belirten videodaki yurttaş, “İşte Türkiye’nin devlet dedikleri şu” diyerek yerde yatan amcasını göstermesi dikkat çekti. Videoda çok sayıda silahlı asker görülürken yine Dereli’nin yakınlarının feryatları da duyuluyor.

Via/MA


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.