Aşı karşıtları İstanbul'da miting yaptı

Bir araya gelip aşı yaptırmayacakları çağrısında bulundular.

Aşı karşıtları İstanbul'da miting yaptı
27 Haziran 2021 Pazar 18:14

banner225

Geçtiğimiz günlerde bildiri dağıtan aşı karşıtları bu kez İstanbul Üsküdar’da toplandıkları mekanda ‘miting’ yaptı. ‘Plandemi büyük buluşması’ adı altında bir araya gelen bir grup "Aşı yapan hekimler yargılanacak" iddiasında bulundu.

Genelde sosyal medya üzerinden Covid-19 aşılarına ilişkin çeşitli iddialarla gündeme gelen aşı karşıtları dün Üsküdar’da bir mekanda toplandı. 

Konuşmacılar arasında yer alanlardan nöroşirurji uzmanı Dr. Bilgehan Bilge, yaptığı konuşmada kalabalığa "Asla ve kat'a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de 1 sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler" diye seslendi. Bilge, konuşmasında daha da ileri gidip "Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran zacallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak. Yok 'benim haberim yoktu', 'ben devlet memuruyum', 'Sağlık Bakanlığından tamim geldi, genelge geldi, emir geldi', 'Ben o yüzden ruhsatsız bir maddeyi insanlar üzerinde uyguladım' demek gibi bir lüksü yok hekimlerin" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.