Amedsporlu 3 kadın futbolcu 5 maç ceza aldı

TFF, Amedspor-Fenerbahçe Kadın futbol takımları maçında çıkan olaylar nedeniyle verdiği cezalar kapsamında Amedsporlu 3 kadın futbolcuya 5 maçtan men cezası verdi.

Amedsporlu 3 kadın futbolcu 5 maç ceza aldı
15 Nisan 2022 Cuma 13:53

banner225

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Amedspor-Fenerbahçe Kadın futbol takımları maçında çıkan olaylar nedeniyle verdiği cezaları açıkladı.

TFF, Fenerbahçe’nin 3 kadın oyuncusuna 1, Amedspor’un 3 kadın oyuncusuna 5 resmi müsabakadan men cezası verdi. Amedspor futbolcularından Sultan Demir, Hividar Ödugit ve Ebru Dol'a 5 resmi müsabakadan men cezası verilirken, Antrenör Kenan Bayram'a ise bir maç soyunma odasına ve yedek kulübesine girme yasağı verildi. TFF ayrıca Amedspor’a 1 maç seyircisiz oynama cezası da verdi.

Kadın Futbol Süper Ligi’nin 17’nci haftasında Amedspor ve Fenerbahçe Diyarbakır’da karşılaşmış, maç 1-1 berabere kalmıştı. Hakemin, 7 dakikalık uzatmayı uzatması ve ardından Fenerbahçe lehine penaltı kararı vermesi maçta gerginliği arttırmış ve iki takım arasında kavga çıkmıştı. Her iki takımın yönetici ve futbolcularının darp edilip yaralandığı maç sonrası iki takım da birbirinden şikayetçi olmuş ve TFF’yi göreve davet etmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.