'Almanya'da 100-150 euro ile aşı yapıyorlar' demişti: Erdoğan'a yanıt geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde sarf ettiği 'Almanya'da Coronavirus aşısı 100-150 euro ile yapılıyor' sözlerine Alman basınından yanıt geldi.

'Almanya'da 100-150 euro ile aşı yapıyorlar' demişti: Erdoğan'a yanıt geldi
03 Temmuz 2021 Cumartesi 17:50

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Sakarya Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda daha önce yalanlanmasına rağmen Coronavirus aşısının Avrupa ülkelerinde ücretli yapıldığını öne sürmüştü.

Erdoğan, "Bugün Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri dahi bu aşıları ücretle yapıyorlar. Bugün İngiltere 100, 150 sterlinle aşı yapıyor. Bizse ücretsiz aşı yapıyoruz. Aramızdaki fark bu. Almanya'ya gidiyorsun bakıyorsun 100, 150 avro. Ama bizde böyle bir şey yok" şeklinde konuşmuştu. Erdoğan ayrıca "Bize de nasihat ettiler, böyle olmaz belli bir bedel alın diye" şeklindeki sözleriyle söz konusu ülkelerin Türkiye'de aşı yaptıranlardan para alınmasını nasihat ettiğini söylemişti.

ALMAN BASININDA GENİŞ YER BULDU

Erdoğan'ın sözleri Alman basınında geniş yer buldu. 

DW Türkçe'nin haberine göre, Frankfurter Rundschau gazetesi "Erdoğan‘dan yanlış açıklama" başlıklı haberinde, Erdoğan'ın Almanya’nın aşıyı ücretli yaptığı şeklindeki sözlerinin Berlin’de şaşkınlığa neden olduğunu yazdı.

Haberde, söz konusu sözlerin sosyal medyada da tepkiye neden olduğu belirtildi. Der Westen adlı gazeteyse Erdoğan’ın, "doğru olmayan açıklamalarla halkını yanıltan bilgiler verdiğini" öne sürdü.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.