AKP’li meclis üyesi: Ne kadar oy, o kadar hizmet

AKP'li Ahmet Büyükler, vatandaşa verdikleri oya göre hizmet sunacaklarını ifade etti. AKP'li Büyükler, gelen tepkilerin ardından mesajını silerken, CHP'li Tanal 'Bu fişlemedir' dedi.

AKP’li meclis üyesi: Ne kadar oy, o kadar hizmet
04 Ocak 2022 Salı 15:27

banner255

Urfa’nın Akçakale İlçesi AKP'li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Büyükler "Bundan sonra yüzde 100/80 oy verene tam hizmet, 100/20 verene çeyrek hizmet vereceğiz" şeklinde ifadeler kullandı. AKP’li Büyükler, gelen tepkilerin ardından sosyal medyada paylaştığı mesajı sildi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabından AKP'li Büyükler'in paylaşımını paylaşarak “AKP'li Şanlıurfa Akçakale Belediyesi'nin AKP'li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Büyükler'in, ‘AKP'ye oy vermeyenlerin belediye hizmetlerinden mahrum bırakılacağı' yolundaki bu paylaşım doğru mu?' diye sordu.

‘BU FİŞLEME ANLAMINA GELİR’

Sözcü’de yer alan habere göre CHP’li Tanal, bu paylaşıma ek olarak “Şayet paylaşım doğruysa bu ayrıcalıktır. Eşitliğe aykırıdır. TİHEK resen harekete geçmelidir. Hangi mahallenin, hangi köyün AKP'e oy verip vermediği yönünden tutulan kayıtlar, bu paylaşım aynı zamanda fişleme anlamına gelir. AKP'nin hizmet anlayışı bu mudur? AKP'li belediyeler kendilerine oy vermeyen yurttaşları hizmetten mahrum mu bırakıyor?” diye sordu.

'BİZİ BİR BARDAK SUYA MUHTAÇ EDENLER, BİR OYUMUZA MUHTAÇ OLACAKLARINI UNUTMASIN'

AKP'li Meclis üyesinin skandal paylaşımının altına “Dost Halil” adlı bir sosyal medya kullanıcısı ise “Sen seçmen ayırt etmezdin sayın encümenim” yazınca Büyükler bu mesaja, “Dost Halil dün bana söylendi toplantıda. Ben ayırtmam, ayırtanlar var” şeklinde cevap verdi. Bu cevap üzerine Dost Halil adlı kullanıcının ise “Ahmet Büyükler, sayın encümenim yolun sonu görünüyor. Allah kerim, bizi bur bardak suya muhtaç edenler bir oyumuza muhtaç olacaklarını unutmasınlar” diye yazdı. Büyükler de bu yanıta ‘Okey' işaretiyle cevap verdi.”

AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI: HERKES BİLDİĞİ GİBİ KONUŞAMAZ

İddialarla ilgili olarak Sözcü’nün telefonla ulaştığı AKP'li Akçakale Belediye Meclis Üyesi Ahmet Büyükler iddialara cevap vermezken, paylaşımın hatırlatıldığı AKP'li Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ise “Parti disiplini diye bir şey vardır. Herkes kafasına göre konuşamaz, bir şeyler yazamaz. Biz böyle bir karar almadık. Böyle karar olur mu? Biz herkese hizmet etmek zorundayız” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.