AKP'li başkan partiye gönderilen 243 bin TL'yi cebe indirdi!

AKP Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, partisi tarafından gönderilen 243 bin TL'yi kendi kişisel ihtiyaçları için kullandığı ortaya çıktı.

AKP'li başkan partiye gönderilen 243 bin TL'yi cebe indirdi!
11 Eylül 2021 Cumartesi 15:46

banner255

AKP Diyarbakır İl Başkanlığı İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bedirhan Akyol, İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın’ın, genel merkezden partinin ihtiyaçları için gönderilen 243 bin TL’yi kendi hesabına geçirerek, kişisel harcamaları için kullandığını iddia etti. Akyol, durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'e bildirdi.  

 

243 BİN TL'Yİ CEBE İNDİRDİ

 

Akyol'un gönderdiği dilekçede, Aydın'ın 3 Mart'ta "banka ve resmi işlerde yetkili kılındığını" ifade ederek, kendisinin de 4 Nisan'da İl Başkanlığı İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandığını kaydetti. Dilekçede, partinin 6 Temmuz 2021’de AKP Genel Merkezi tarafından Diyarbakır İl Başkanlığının ihtiyaçlarını gidermesi için gönderdiği 250 bin TL'den 243 bin TL'nin İl Başkanı Aydın tarafından kişisel ihtiyaçlarına karşılamak için çekildiğini aktarıldı. 

 

Dilekçede, şu ifadelere yer verildi: "Gönderilen bu paranın 1 Ağustos 2021 tarihine kadar gelmiş olan parti giderlerinin ödemelerinin yapılmasında kullanılmak üzere bankaya para çekmeye gittiğimde, parayı çekemeyeceğimizi, yetkisiz olduğumuzu banka biz ifade etmiştir. Bunun üzerine İl Başkanı Şerif Aydın'ı arayarak, Genel Merkezi’in gönderdiği paranın ödemelerde kullanılmak üzere çekmek istememe rağmen parayı çekemediğimi ifade ettiğimde cevap olarak, 5 aydır İl Başkanlığı görevine geldiğini hiçbir iş yapmadığını, paraya ihtiyacı olduğunu ve bu parayı kendi ihtiyaçları için kullanacağını ifade etti. Sonra bankadan sorduğumda ekli dekonttanda görüleceği üzere paranın Mehmet Şerif Aydın tarafından 243 bin TL çekilmiş olduğu görülmüştür."

 

'EV EŞYASINI PARTİYE FATURA ETTİ'

 

Dilekçede, banka dekontuna da yer verilerek, "Partiye olan sorumluluğum ve görevim gereği imkanlarım doğrultusunda kendimi sorumlu hissettim. Hissetmeye de devam ediyorum. Ayrıca ödeme icmal tablosundan görüleceği üzere Bellona firmasından ailesi ve şahsına ait almış olduğu eşya ve mobilyayı partiye fatura etmiştir. Bu faturanın, müdahalemiz sonucu ödemesi tarafımızca yapılmamıştır. Bu durum Başkan Bey’in kızgınlığına neden olmuştur." (MA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.