AKP kongresine tepki: 'Sahne emekçileri intihar ederken'

AKP kongresine giden partililerin sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği görüntülere pandemiden bu yana sahne alamayan ve devlet desteğinden mahrum kalan sanatçılar tepki gösterdi.

AKP kongresine tepki: 'Sahne emekçileri intihar ederken'
24 Mart 2021 Çarşamba 18:51

banner255

Coronavirus vaka sayılarının arttığı günlerde AKP kongresinde tedbirlerin göz ardı edilmesi ve partililerin fiziksel mesafe kurallarına uymayan halleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Müzisyen Ceylan Ertem, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, otobüslerle Ankara'ya giden partililerin görüntüsünü paylaşıp, "Bir tur aracında, el işaretini de şunlarla değiştir mesela, biz olsaydık, büyük cezalar yerdik müzisyen arkadaşlarım" ifadelerini kullandı.

REDD grubunun, Twitter'daki hesabından yapılan paylaşımda ise "Sahne emekçileri çaresizlikten intihar ederken" ifadeleriyle, AKP'lilerin otobüslerle Ankara'ya gidişinin görüntüleri paylaşıldı.

Tan Taşçı ise sosyal medya hesabından, “Müzisyenlere sahne alma, gösteri yapma, toplaşma, oynaşma, para kazanma, hayatını devam ettirebilme, karnını doyurma, mutlu olma izni yok! Bu ablalar, abiler bu halde mitinglerde göbek atıyorlar! Maşallah. O dilinizden düşürmediğiniz Allah her şeyi görüyor dostum" diye yazdı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.