AKP'den Ayasofya imamına ayar: Herkes kendi işini yapmalı

'Bu açıklamalar siyasetin yükünü arttıyor.'

AKP'den Ayasofya imamına ayar: Herkes kendi işini yapmalı
13 Mart 2021 Cumartesi 11:32

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın'ın "Kadın cinayetleri vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan sloganik madye propagandasıdır" sözleri hakkında "Bu açıklamalar siyasetin yükünü arttıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum." açıklamasını yaptı.

Ayasofya’ya baş imam olarak atanan Mehmet Boynukalın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sosyal medya platformu Twitter'dan kamuoyunun tepkilerine yol açan açıklamalar yaptıştı. 

Medyanın kadın cinayetlerindeki tutumunu hedef alan Boynukalın, "Kadının erkeğe düşman edilmeye çalışıldığını" savunmuştu.

'PROPAGANDADIR'

Mehmet Boynukalın, kişisel Twitter hesabından şunları yazmıştı:

"Cinayet cinayettir; cinsiyet değiştirmez; erkek, kadın, çocuk, büyük kimin başına gelirse gelsin ilkemiz: "Sizin için kısasta hayat vardır" ilahi düsturudur. Sürekli ‘kadın cinayetleri’ vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan bir sloganik medya propagandasıdır.

Ey insanlar! Şüphesiz, biz sizi bir erkek ve bir kadından yarattık ve tanışasınız diye sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerliniz ona karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz, Allah en iyi bilen ve her şeyden haberdar olandır (Hucurat suresi 13)"

'PROBLEMLİ GÖRÜYORUM'

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, dün katıldığı programda konunun sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

"Kadın - erkek meselesine dair dini de referans yaparak, katı, sert açıklamalar yapmayı problemli görüyorum ve bize fayda vermiyor. Tam tersine incitiyor, kadınları da incitiyor, bu alanda çalışanların yükünü arttırıyor. Ve daha önemli bu açıklamalar siyasetin yükünü arttıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.