Relax -...

Sektör : Hizmet Tarih : 4 yıl önce
Telefon : +38971392488 Faks :
Web Sitesi : https://rentacarskopje.mk
Adres: str. Dame Gruev 16-2/4 B.C. Paloma Bjanka second floor1000, Skopje Macedonia Skopje / Türkiye dışı

Relax Relax Rent a Car Skopje 2001 yılında Makedonya Cumhuriyeti'nin Üsküp Şehrinde tamamen Türk yatırımı olarak Balkan ülkelerinde faliyet göstermektedir. Firmamız hizmet kalitesini maksimum seviyeye çıkararak araç kiralama sektöründe Makedonya ve diğer Balkan ülkeleri öncülük etmeye başlamıştır.

%100 müşteri memnuniyetini prensibiyle çıktığımız bu yolda kısa sürede filomuzdaki araç sayımızı 50'ye çıkartarak Üsküp'te öncü firmalardan olma başarısını göstermiş bulunmaktayız. Her yıl araç filomuzu yenilemekteyiz. Siz değerli misafirlerimize güvenli ve konforlu bir hizmet sunmayı kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız.

Size en iyi aracı, en iyi fiyatlarla sunmayı vizyon edinmiş bulunmaktayız. Aracınızı diler Üsküp havaalanın’dan veya Üsküp şehir merkezinden teslim alabilir ve dilediğiniz şehirde bırakabilirsiniz. Merkez ofisimiz tam şehir merkezindedir ve Üsküp’e geldiğinizde rahatlıkla ofisimizi bulabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için internet sitemizdeki irtibat köşesinden bakabilirsiniz. Eğer ofisimizi bulamaz iseniz, aynı şekilde dilediğiniz hotel’e veya kaldığınız apartman’a aracınızı getirebiliriz. Online rezervasyonunuz geçerli olabilmesi icin iki secenek sunmaktayız

1. Kredi kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. 

2. Aracınızı teslim alırken Kredi Kartı ve Nakit olarak elden ödeme yapabilirsiniz. 

Makedonya çok küçük bir ülkedir ve kara yolları güvenlidir. Ülkemizin yolları belirli kısımları otobandır, diğer yerleri ise bir gidiş bir geliş olarak yapılmıştır. Toplu taşımacılık alanında çok fazla gelişmiş bir ülke değiliz, bu yüzden ülkemize gelen turistler günü birlik araç kiralama hizmetinden yararlanarak ülkemizi gezmektedirler. Küçük bir ülke olmasına rağmen doğal güzelliği ile gelen misafirlerimizi büyülemektedir. Böyle büyüleyici güzel yerlerinden bazılarını belirtmeden geçemeyeceğimiz yerlerden bir tanesi Ohrid gölü, Aziz Naum Manastırı ve civarı, Mavrovo gölü, Tetovo şehrinde bulunan Alaca Camii, Üsküp Türk çarşısı gibi Osmanlı Döneminden kalmış mimari yapıları ülkemizde görebilirsiniz. Siz misafirlerimiz Makedonya'ya Geldiğiniz de ülkemiz hakkında sormak istediğiniz bütün sorularınızı cevaplamaya elimizden geldiğince misafirlerimize yol göstermeyi, kendilerini yabancı bir ülkede değil kendi evlerinizdeki gibi hissettirmeyi borç biliyoruz. Bu doğrultuda, Türkiye’den gelen misafirlerimizin genel olarak sordukları ve yeni gelecek olan misafirlerimize de yararlı olacak bazı soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Soru: Makedonya’da Türk ehliyeti geçerlimidir? uluslararası ehliyette araç sürmek için ihtiyacımız var mıdır?

Cevap: Makedonya’da Türk ehliyeti geçerlidir, uluslararası ehliyette ihtiyacınız yoktur. Avrupa Birliği’ne Üye olmamış bütün komşu ülkelerinde yani Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Bosna-Hersek, ve Sırbistan’da da Türk ehliyeti ile araç kiralayıp sürebilirsiniz. Yunanistan, Bulgaristan ve Hırvatistan’da uluslararası ehliyet zorunluluğu vardır.

Soru: Kiralayacağımız araba ile yurtdışına, civar ülkelere de gidebilir miyiz?

Cevap: Evet Yeşil Sigorta ( Green Card) ile Bütün Balkan Ülkelerine Geçiş Yapabilirsiniz. Türk Pasaportu Olan Misafirlerimize Yunanistan,Bulgaristan ve Hırvatistan Vize Uygulamaktadır. Schengen vizeniz var ise bütün Avrupa Ülkelerine de girebilirsiniz.

Soru: Türkiye'deki trafik kurallarından hariç Makedonya’da ekstradan dikkat etmemiz gereken trafik kurallar nelerdir?

Cevap: Makedonya’da hız sınırına dikkat etmeniz gerekmektedir. Otobanlarda hız sınırı maksimum 120km/saat'dir. Fakat her yolda trafik levhası olduğu gibi yol boyunca levhaları takip etmeniz yeterlidir. Levhalar ilk Kiril alfabesi ile yazılmıştır ve her yazının altında da Mutlaka Latin alfabesi ile de yazılmıştır.Şoför ve yan koltukta oturan kişi emniyet kemerini takma zorunluluğu vardır. Gündüz ve gece araç hareket halinde olduğu taktirde aracınızın farları açık olma zorunluluğu vardır.

Soru: Makedonya’da hangi para birimi geçerlidir. Türk lirası geçerli midir?

Cevap:Ülkemizin Para Birimi Makedon Denarıdır. Ödemelerinizi Makedon denarı bazında veya Avro ile yapabilirsiniz, fakat yanınızda getirdiğiniz Avroları veya Dolarları harcayacağınız kadar Makedon Denarına çevirirseniz sizin için daha kârlı olacaktır. Havaalanında para bozdubilirsiniz, Fakat Havaalanındaki kur farkından dolayı Üsküp şehir merkezinde döviz bürolarından bozdurmanızı tavsiye ediyoruz. Türk lirası ile ödeme yapılmamaktadır. 

Yukarıdaki Sorunlan sorular bugüne kadar personelimize sorulmuş sorulardan bazılarıdır fakat en sıklıkla sorulanlardır. Buna benzer sorularınız var ise Makedonya'ya gelmeden önce +389 71 392 488 numaramızda lütfen çekinmeden whatsapp ve viber üzerinden bizimle irtibat kurunuz. 

İlginiz için teşekkür ederiz. Makedonya'da görüşmek dileği ile. 

Saygılarımızla,