Selçuk Geçer'in yıl sonuna doğru dolar tahmini

Selçuk Geçer, dolardaki artış konusunda, "Eylül ayında 21 lira. Bir sonraki adım kasım-aralık ayında 30 liralık dolar göreceğiz. Faiz artırımlarını işin içine kattığımızda daha da artacak" dedi.

Selçuk Geçer'in yıl sonuna doğru dolar tahmini
27 Temmuz 2022 Çarşamba 13:00

banner225

Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer yayınladığı yeni videosunda doların çıkacağı seviyeye dair tahminlerde bulundu.

Dolar bozdurmak isteyenlere de "Dikkatli olun" uyarısında bulunan Geçer, Geçer, "Yastık altındaki paraları geri alabilmek için 40 takla attılar. Oysa bankacılık sisteminden çekip aldık. Tefeci borçların içine girdik. Korkunç bir kısa vadeli dış borcumuz var. Türkiye artık işin içinden çıkmayacak hale geldi" dedi. Gezer, şunları söyledi:

'FED 100 PUAN GÖRÜŞÜ BENDE DAHA KUVVETLİ'

Dolar 17,88 seviyesine geldi. Emin adımlarla 18'e gidiyor. Rakamlar 30 liraya evrildiğini görüyoruz. Dolar kuru hatta 3 hanelere bile gidebilir. Avrupa Merkez Bankası faizleri çok daha agresif bir şekilde artıracak. Bu da Euro dolar paritesini 0,80'lere götürebilir. Fed 100 baz puan görüşü bende daha kuvvetli. Resesyon ve stagflasyon riski var. Dünya ekonomisi daha büyük krizlere gidebilir. Temmuz ayında Fed faiz artışını 100 baz puan yapabilir. Enflasyon kontrol altına alana kadar agresif faiz artışları yapacak. Bu başta Türkiye'yi etkileyecek. 1000 CDS üzerine atabilir.

'30 LİRALIK DOLAR GÖRECEĞİZ'

Dolar ilk etapta 18. Eylül ayında 21 lira. Bir sonraki adım Kasım-Aralık ayında 30 liralık dolar göreceğiz. Faiz artırımlarını işin içine kattığımızda daha da artacak. Dolar endeksi 107 seviyesine gelmişse de 115'e kadar yolu var.

100 baz puan konuşulmaya başladı. Koşullar bu puanı gerektiriyor. Fed, bugün 75 baz puan işe yaramadığı için 100 baz puana gidecek. Bunun Türkiye'nin CDS 1000 baz puana gelecek. Altının onsunda toparlanma var. Çünkü 75 baz puan fiyatlanıyor. 1650 seviyeleri görülebilir. 1000 baz puan olursa 1900 seviyesini zorlar. Altının gramı doların yükseliş eğiliminden dolayı yükselişte. Rusya'ya mahkum olan bir Avrupa var. Bundan dolayı petrol fiyatları yükselmeye devam edecek. Yaz aylarında petrol fiyatlarında avantajlı olmayacak." (Kısa Dalga)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.