Erdoğan açıkladı: Asgari ücrete yüzde 25 zam

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete temmuz ayından geçerli olmak üzere yüzde 25 artış yapılarak, 5 bin 500 TL olduğunu açıkladı.

Erdoğan açıkladı: Asgari ücrete yüzde 25 zam
01 Temmuz 2022 Cuma 17:28

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni asgari ücrete ilişkin Dolmabahçe’deki çalışma ofisinde bir açıklama yaptı.

Erdoğan, açlık sınırının 6 bin 300 liraya çıktığı bir dönemde, asgari ücreti 5 bin 500 TL olarak ilan etti. “Yüzde 25 oranında bir ara artış yapıyoruz” diyen Erdoğan “yeni asgari ücret net 5 bin 500 lira olacaktır” dedi.

Erdoğan’ın açıklaması öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ve Türk-İş Başkanı Ergün Atalay kısa bir açıklama yaptı. Atalay kısa açıklamasında “İnşallah toplumu memnun eden bir rakam olur da, inşallah toplum rahat eder, biz de dua ederiz” ifadesini kullanarak açıklanacak rakamı bilmediğini ortaya koydu.

Erdoğan açıklamasında “Esasen enflasyon sadece ülkemizin değil, gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın sorunudur” dedi. Erdoğan “İstihdamın gerilemesine müsaade etmedik. Sosyal destek programlarımızın hem kapsamını genişletmek ve miktarlarını artırmak suretiyle hiç kimseyi çaresiz bırakmadık” diye konuştu. 

Erdoğan “Asgari ücret yanında tüm maaşların asgari ücrete kadar kısmından devlet olarak sarfı nazar ettik” dedi.

KAYNAK: https://gazetepatika19.com/yeni-asgari-ucret-net-5-bin-500-lira-oldu-116662.html


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.