Yeni yılda gelen zamlara tepki: Bir de böyle kurnazlık, ahlaksızlık var fıtratlarında

CHP'li Öztunç; yeni yılda yapılan zamları, 'Asgari ücreti basın toplantıları ile açıklıyorlardı. Haydi bu zamları da basın toplantıları ile açıklasanıza' sözleriyle eleştirdi.

Yeni yılda gelen zamlara tepki: Bir de böyle kurnazlık, ahlaksızlık var fıtratlarında
01 Ocak 2022 Cumartesi 17:39

banner225

Yeni yılda elektrik ve doğalgazda büyük zamlar geldi. Sosyal medya hesabından zamlara tepki gösteren ekonomist Mustafa Sönmez, "Bir de böyle kurnazlık, ahlaksızlık var fıtratlarında" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Maraş Milletvekili Ali Öztunç, 2022 yılına girerken doğal gaz, elektrik ve akaryakıta yapılan zamları değerlendirdi. 

Öztunç, "2022 yılının ilk günü zamlarla uyandık. Hani sloganları vardı ya 'yaparsa AK Parti yapar' diye. Evet, yaparsa AK Parti yapar. Yaptı AK Parti yapacağını. Hem de yeni yılın ilk gününde. Doğal gaza, elektriğe, akaryakıta inanılmaz büyük zamlar yapıldı. Kaşıkla verdiklerini kepçeyle aldılar. Ama umurlarında değil, çünkü onlar saraylarında oturuyorlar. Saraylarında oturup hiçbir şeye ödeme yapmıyorlar. Ne doğal gaza ne elektriğe ne akaryakıta ödeme yapmıyor. Yapmadığı için milletin ne çektiğinin farkında değil" dedi.

'HAYALDİ, GERÇEK OLDU'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2022 yılı asgari ücretini basın toplantısı düzenleyerek açıkladığını anımsatan Öztunç, şunları söyledi: "Vatandaşa zulmeden bir iktidar, bir Cumhurbaşkanı var. Maalesef çıkıp efelenerek, böbürlenerek 'dövizi düşürdük' diye hava atıyorlardı. Efelenerek çıkıp 'fiyatlar düşecek' diyorlardı. Asgari ücreti basın toplantıları ile açıklıyorlardı. Haydi bu zamları da basın toplantıları ile açıklasanıza. Yapsanıza bir basın toplantısı sayın Erdoğan, şu kadar doğal gaza, bu kadar elektriğe, bu kadar akaryakıta zam yaptık diye onu da açıklasanıza. Hayaldi, gerçek oldu."

Öztunç, "Vatandaş, inanılmaz derecede büyük zamların altında ezilecek, ezilmeye devam ediyor. Artık yeter. Sabır taşı çatladı, sabır kalmadı. Artık bir an evvel seçim yapılması gerekiyor. Yeter, bu milletin yakasından artık düşün" dedi.

'AHLAKSIZLIK VAR FITRATLARINDA'

Ekonomist Mustafa Sönmez de sosyal medya hesabından tepki göstererek "Elektrikten doğalgaza, köprü geçişinden dolmuşa bütün zamları neden Ocak’a attılar, biliyoruz. Aralık’a girseydi, yüzde 38 çıkması muhtemel 2021 TÜFE'si, yüzde 45'i bulur ve memur/emekli maaşları buna göre belirlenirdi. Bir de böyle kurnazlık, ahlaksızlık var fıtratlarında." dedi.

CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç ise, "Dün gece yapılan elektrik,akaryakıt ve doğalgaz zamları, hane halkları için çok ağır yük getirecektir. Şimdi sormak lazım; Cibiliyetsiz, Siyasi eşkiya, Kalibresi bozuk, Faşist genleri taşıyan KİM? VEYA KİMLER? Hak arayanlar mı? Gece zam baskını yapanlar mı?" diye sordu.

'ERDOĞAN SEBEP, ENFLASYON SONUÇTUR'

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Doğalgaz, elektrik, mazot, köprü zamları, iğneden ipliğe her şeye yeniden zam yağdıracaktır. Asgari ücret zammı daha işçinin cebine girmeden geri aldı bu vicdansızlar. Erdoğan sebep, enflasyon sonuçtur." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.