Tekel bayilerinin zam tepkisi: Batmaya doğru ilerliyoruz

Alkol ve sigaraya ardarda gelen zamlar tüketiciler kadar tekel işletmelerinin de tepkisini çekiyor.

Tekel bayilerinin zam tepkisi: Batmaya doğru ilerliyoruz
28 Mayıs 2022 Cumartesi 19:46

Alkol ve sigara ürünlerine en son yüzde 25 oranında ÖTV zammı yapıldı. Zamm tüketiciler tarafından tepkiyle karşılanırken tekel bayi işletmeleri de durumdan oldukça rahatsız.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde tekel bayi işletmeciliği yapan Sidar Bozkurt, alkol ve sigara ürünlerine gelen ÖTV zammına tepki gösterdi.

Yaşadıkları sıkıntıyı anlatan Bozkurt, şöyle konuştu: “Zamlardan dolayı mağdur oluyoruz. Her geçen gün sermayemiz eriyor. Yakıta zam geliyor, bize zam getiriyorlar, firmalar mal vermiyor. ÖTV zammından sonra bazı tedarikçilerimiz mal vermeyi durduruyor. Kendi stoklarını koruyorlar, ama bizim stoklarımız eriyor. Gazetelerde zam haberi yayınladıktan sonra bazı büyük marketler kendi elektronik sistemleriyle beraber zamları yansıtıp ürünlerini öyle satıyorlar. Bizde hala bir fiyat listesi olmadığından kendi ürünlerimizi eski fiyattan satmaya devam ediyoruz."

'ÇOĞU ARKADAŞIMIZ DÜKKANLARINI KAPATMIŞ DURUMDA'

"Çoğu esnaf arkadaşımız dünden beri dükkanlarını kapatmış durumda. Hiç kimse bir şey satmıyor. Bu durumdan çok mağduruz ve aynı zamanda çok şikayetçiyiz. Artık para kazanamıyoruz ve batmaya doğru gidiyoruz. Bu zamlardan sonra halk sanki biz zam yapıyormuşuz gibi bize küfrediyor ve saldırıyor. Buradan yetkililere sesleniyorum, lütfen sesimizi duyun. Bu işe bir son verelim.” (ANKA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.