Migros Depo işçileri de iş bıraktı; eylem alanına TOMA getirildi

DGD-SEN Genel Başkanı yapığı açıklamada, 'Carrefour Depo’daki kardeşlerimiz de bizden haber bekliyor' dedi.

Migros Depo işçileri de iş bıraktı; eylem alanına TOMA getirildi
03 Şubat 2022 Perşembe 14:00

banner225

İstanbul’da Migros Esenyurt Deposu’nda çalışan Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-SEN) üyesi işçiler, asgari ücret dayatmasına karşı iş bırakma eylemi başlattı. Eylemini sürdüren işçilere karşı alana TOMA getirdiği görülü.

Son zamanlarda alevlenen iş bırakma eylemlerine bir yenisi daha eklendi. Teklif edilen yüzde 8’lik zammı kabul etmeyen Migros Esenyurt Deposu’nun sendikalı işçileri iş bıraktı.

Taşeron şirket Us Grup Patronu Veysel Cingöz’ün işyerindeki sendikal örgütlülüğü kırmak için başka illerden getirttiği işçilere kaldıkları lojmanlar üzerinden işe devam etmeleri yönünde baskı yapıldığı belirtilirken iş bırakma eylemlerine tüm işçilerin destek verdiği aktarıldı.

'BUGÜN BİZ KONUŞACAĞIZ'

DGD-SEN’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Esenyurt Migros Depo’da ücreti kabul etmediğimizde bize kapıyı gösterenlere iş bırakma eylemimizle cevap veriyoruz, müdür yardımcısına da açıkça söylüyoruz: Biz işçi kürsümüzü kurduk. Bırakın bugün biz konuşalım. Biz konuşacağız” denildi.

‘CARREFOUR DEPO’DAKİ KARDEŞLERİMİZ DE BİZDEN HABER BEKLİYOR’

Sendika Genel Başkanı Neslihan Acar ise Carrefour Depo’daki işçilere dikkat çekerek, “Pandemi boyunca Migros, Carrefour ve tüm depolarda canımız pahasına çalıştık. Carrefour Depo’daki kardeşlerimiz de bizden haber bekliyor! Taleplerimizi karşılayın!” dedi.

İŞÇİLERE KARŞI TOMA GETİRİLDİ

Migros Depo işçilerinin eyleminin ardından depoya TOMA getirildiği görüldü. DGD-SEN’den yapılan açıklamada, “Esenyurt Migros Depo içine TOMA getirildi! Uyarıyoruz! Migros depo işçisi kol kola, birlikte. Sonuna kadar direneceğiz. Tek bir işçi kardeşimizin kılına dahi zarar gelmesine müsaade etmeyiz” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.