İş ve Aş Buluşmaları'nda 2'nci gün: Bu hükümetten yardım istemiyoruz, sokağı bize açsınlar yeter

HDP'lilerin Antalya'daki ‘İş ve Aş Buluşmaları’ 2’nci gününde devam ediyor. Heyet, yurttaşlarla buluşup sorunlarını dinledi.

İş ve Aş Buluşmaları'nda 2'nci gün: Bu hükümetten yardım istemiyoruz, sokağı bize açsınlar yeter
09 Haziran 2021 Çarşamba 15:12

banner255

Halkların Demokratik Partisi “Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında başlattığı “İş ve Aş Buluşmaları’nı Antalya’da ikinci gününde sürdürüyor. Sabah saatlerinde buluşmalara başlayan heyet gün içinde Sera İşçileri, Galericiler esnafı, Nakliyeciler sitesi, Antalya Ticaret Odası (ATO), Yerel Sanatçılar, Elektrik Alt Yapısında bulunan çalışanlar, Hurdacılar sitesinde çalışanlar, Ev-Sera Tekstil emekçisi kadınları ziyaret edecek. 

İlk olarak Antalya'nın Kepez ilçesinde yerel sanatçıları ziyaret eden heyet, sokak müzisyenlerinin dinledi. Devletten herhangi bir destek alamadıklarını söyleyen sanatçılar, “Bu hükümetten destek beklemiyoruz. Sadece sokağı müzisyenlere açsınlar yeter” dedi. 

'SOKAK MÜZİSYENLERİ ÖLMÜŞ DURUMDA’ 

Uzun yıllardır Antalya’da Sokak müzisyenliği yapan Sait Roj, düğünlerde dahi çalışmalarına izin verilmediğini belirterek, “Üzerimizde çok ciddi polis baskısı var. Düğün salon sahipleri de pandemiden sonra bizlere bakışı çok değişti. Sokak müzisyenleri şu an ölmüş durumda. Bu süreçte hükümetten hiçbir destek de alamadık. Aldım diyenlerde baskıdan dolayı böyle söylüyor. Biz hükümetten umudumuzu yitirdik umudumuz halkımızda” dedi. 

‘DÜĞÜN SALONUNA SERBEST, BİZE YASAK!’

“Hükümet bize dokunmasın yeter” diyen Roj, düğün sanatçılarına müzik yapmanın serbestken kendilerine yasak getirilmesini ise ‘adaletsizlik’ olarak tanımlıyor. Sokak sanatçıları olarak Dernek talep ettiklerini söyleyen Roj, “Dernekleşme bizim için çok iyi olur. En azından bu sayede sesimizi daha güçlü dile getirebiliriz” dedi.

'YAŞAMAK GİT GİDE ZOR HALE GELİYOR'

Daha sonra Elektrik Alt Yapısında Çalışan Emekçiler ile buluşan heyet işçilerin sorunlarını dinledi. İhsan Cengiz isimli işçi ekonomik krizin kendilerini çok etkilediğini söyleyerek, "6-7 senedir elektrikçiyim. Kiralar olmuş bin küsür liralar. Faturalar almış başını gidiyor zaten. Yaşamak git gide zor hale geliyor. Bizim ekonomimiz tabana, onların ekonomisi tavana doğru gidiyor" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.