İş kazası geçiren işçiyi hastaneye bırakıp kaçtılar

Ayağı kırılan inşaat işçisi 3,5 saat sonra hastaneye götürüldü.

İş kazası geçiren işçiyi hastaneye bırakıp kaçtılar
25 Şubat 2021 Perşembe 10:29

İzmir’in Çeşme ilçesinde bir inşaat firmasında çalışan Süleyman Tanırgan işyerinde kaza geçirdi. Patron, Tanırgan’ı hastaneye götürmek yerine 3,5 saat boyunca bekledi. Tanırgan’ın ayağında şişme meydana gelmesi üzerine yakındaki hastane yerine 100 kilometre uzaklıktaki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürüp, ‘Evde düştü’ diyerek işçiyi bırakıp kaçtı.  

Evrensel’den Kenan Çetin’in haberine göre Tanırgan, çalıştığı sırada 3 metre yüksekliğindeki seyyar merdivenin en üst basamağının kırılması sonucu beton zemine düştü. Düşme sonucunda sağ ayağında kırık oluşan Tanırgan’ın en yakın sağlık kuruluşuna götürülmesi gerekirken, bir firma yetkilisi, “Sende bir şey yok. 15 dakika sonra kalkarsın” dedi ve Tanırgan 3.5 saat sonra hastaneye ulaşabildi.

Süleyman Tanırgan’ın oğlu Serhan Tanırgan kendisinin de inşaat işçisi olduğunu belirterek babasının “Sigorta yaptıracağız” denilerek işe girdiğini, ilk gün kimlik kartı fotokopisinin alındığını ama iş kazasının olduğu gün sigortasının yaptırılmadığının ortaya çıktığını belirtti.

Tanırgan, saat 10.00’da meydana gelen olayda, babasının ambulans çağrılıp en yakın Çeşme Devlet Hastanesine nakledilmesi gerekirken saat 13.30’da özel bir araçla 100 kilometre uzaklıktaki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürülerek bırakıldığını söyledi.

‘DAVA AÇARSANIZ, SİZ ZARARLI ÇIKARSINIZ’

Buca’da ikamet eden Tanırgan, kazanın olduğu cumartesi günü sokağa çıkma yasağının olduğunu ancak babasının inşaatta çalıştığı için sokak kısıtlamasından muaf olduğu söyledi. Babasının ayağındaki şişmenin ilaçla tedavi edildikten sonra ameliyatla da kırıkların tedavisine başlanacağını söyleyen Tanırgan, “Babamı Çeşme’deki hastaneye götürseler iş kazasına uğradığı daha kolay ispat edileceği için oradaki hastaneye götürmemişler. İşyerine ambulans çağrılmamış. Babam ayağa kalkamayınca ve ayaklarında şişmeler artınca götürüyorlar ve hasta girişi yapılırken babamın evde düştüğünü ifade edip bırakıp gidiyorlar” dedi. Ayrıca Tanırgan, firmadan bir yetkilinin de kendilerine dava açmamaları için aşağılayıcı telkin ve önerilerde bulunduğunu ve “Bize dava açarsanız hiçbir şeyi ispat edemezsiniz, siz zararlı çıkarsınız” dediklerini aktardı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.