Durmuş Yılmaz'dan Naci Ağbal'ın görevden alınmasına tepki: Ekonomik intihar

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasının ardından bankanın eski başkanlarından Durmuş Yılmaz eleştirel bir tanım yaptı.

Durmuş Yılmaz'dan Naci Ağbal'ın görevden alınmasına tepki: Ekonomik intihar
20 Mart 2021 Cumartesi 13:46

banner255

Resmi Gazete'de yayınlanan kararla Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevinden alındı. Ağbal'ın yerine ise göreve Şahap Kavcıoğlu getirildi.

Merkez Bankası'nın eski başkanlarından olan İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın bu karar sonrası attığı tweet ise dikkat çekti.

Yılmaz twitter'dan Resmi Gazete'deki kararın görselini paylaşırken yanına ise "Ne diyelim? Kendim ettim kendim buldum. Ekonomik intihar" notunu düştü. 

Durmuş Yılmaz ayrıca Para Politikası Kurulu (PPK) üyelerininin Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile birlikte tutumunun ne olacağını sordu.

Yılmaz şunları paylaştı: 

"Rüzgara göre karar alan bir PPK. Faizi düşürüp rezevleri kayıt dışı satan, sonra faiz artıran PPK ÜYELERİ şimmdi, yeni başkanla birlikte CB’nın isteği doğrultusunda faiz mi düşürecek? Bir hafta önceki Kurul kararındakı ekonomik gerekçemiz yanlıştı mı diyecekler.

Kimin ne yönde imza kullundığı bilinmiyor, yanlışlara hayır diyenler olmuş olabilir. Ancak Kurul dışarıdan bakıldığında “çok kullanışlı” görüntüsü veriyor. Kurumsal itibar inşasına buradan başlanılmalı."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.