Bakan Nebati'nin kardeşi: Merkez Bankası 1 puan falan gibi bir indirim yapılacaktır

Hazine ve Maliye Bakanı'nın kardeşi Seydullah Nebati, Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı kararla ilgili "Bence pas geçmesi lazım" dedi ancak 1 puanlık indirim beklediğini söyledi.

Bakan Nebati'nin kardeşi: Merkez Bankası 1 puan falan gibi bir indirim yapılacaktır
15 Aralık 2021 Çarşamba 19:02

banner255

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kardeşi B&G Yönetim Kurulu Başkanı Seydullah Nebati yeni ekonomi modeli ve faiz ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bloomberg HT'den Burak Karagöz'e konuşan Seydullah Nebati, Merkez Bankası'nın yarınki toplantıyı pas geçmesi gerektiğini, bununla birlikte kanaatinin bir puanlık indirim olduğunu söyledi.

Seydullah Nebati şunları söyledi:

"Küçük bir aralığımız kaldı demişti. Zaten enflasyonun altında bir reel faizle ilerliyoruz. Kaldı ki piyasada faizler inmedi. Sadece kısa vadeli faizler indi. Diyecek fazla bir şey bulamıyorum. Biz de yeni yeni tanıyoruz, anlıyoruz. Ben hükümete güveniyorum. Ellerinde bu kadar veri seti varken, Türkiye'nin bütün kurumlarından bilgi alırken ben hatalı bir program izleyeceklerine inanmıyorum. Ama anladığım kadarıyla kısa vadede zor olacak. Her zaman iyimser olmak zorundayız. Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası'nın bence pas geçmesi lazım. Ama kanaatimce bir puan falan gibi bir indirim yapacaktır."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.