Antep'de Karpen işçileri direnişe geçti

Antep’te birçok fabrikada verilen zamlara karşı eylemler sürüyor Antep'te Plastik PVC profil üretimi yapılan Karpen'de işçiler, yapılan zamma karşı eyleme geçti.

Antep'de Karpen işçileri direnişe geçti
19 Şubat 2022 Cumartesi 11:56

banner255

Antep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Karpen'de işçiler yapılan zamma karşı eyleme geçti. Plastik PVC profil üretimi yapılan fabrikada işçilere dün geceden beri direnişte. Asgari ücrete mahkum edilmek istenen işçilerin talebi 5 bin 300 lira. Antep'te on üç gündür işçiler hangi fabrikada zam talebi için dışarı çıksa polis tarafından engellendiğini kaydeden Birleşik Tekstil, Dokuma ve Deri İşçileri Sendikası (BİRTEK-SEN) Kurucu Genel Başkanı Mehmet Türkmen, "Artık bir ses verin” dedi.

ANTEP KARPEN İŞÇİLERİ DİRENİŞE GEÇTİ

BİRTEK-SEN Genel Başkanı Türkmen yaptığı açıklamada, fabrika önünde eylemlerini sürdürmek isteyen işçiler polis tarafından hukuksuz bir şekilde dağıtılmak istendiği, işçilerin dağılmadığı takdirde çevik kuvvet ekipleri tarafından müdahale edileceğini aktardı.

  

‘TAM DA ŞİMDİ İŞÇİLERİN YANINDA OLMA ZAMANI’

Antep'te on üç gündür işçiler hangi fabrikada zam talebi için dışarı çıksa polis tarafından engellendiğini kaydeden Birleşik Tekstil, Dokuma ve Deri İşçileri Sendikası (BİRTEK-SEN) Kurucu Genel Başkanı Mehmet Türkmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Antep’teki emek ve demokrasi güçlerine seslendi, "Artık bir ses verin! Tam da şimdi işçilerin yanında ve bu hukuksuzluğun karşısında olmayacaksanız bir daha sakın emekten, demokrasiden, hukuktan bahsetmeyin!" dedi.

‘İŞÇİLER TEHDİT EDİLİYOR, SENDİKACI GÖZALTINA ALINIYOR’

Türkmen'in yaptığı açıklama şöyle:

 “Son üç gündür işçiler hangi fabrikada zam talebi için dışarı çıksa polis, çevik kuvvet yığınak yapıyor. İşçiler tehdit ediliyor, sendikacı gözaltına alınıyor. Antep’te patronların isteğiyle anayasa, hukuk ve demokratik haklar rafa kaldırılmış durumda. Antep’teki emek örgütlerine, siyasi partilere, demokrasiden, hukuktan yanayım diyen herkese sesleniyoruz, artık bir ses verin! Tam da şimdi işçilerin yanında ve bu hukuksuzluğun karşısında olmayacaksanız bir daha sakın emekten, demokrasiden, hukuktan bahsetmeyin! Kalbinizi kırarız.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.