METEOROLOJİ: "İSTANBUL'DA KAR 3 GÜN DAHA DEVAM EDECEK, BUZLANMA VE DON OLAYLARINA DİKKAT"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) İstanbul’da halen aralıklarla yağan karın 3 gün daha devam edeceğini bildirdi. Meteoroloji vatandaşı buzlanma ve don olaylarına karşı uyardı.

METEOROLOJİ: "İSTANBUL'DA KAR 3 GÜN DAHA DEVAM EDECEK, BUZLANMA VE DON OLAYLARINA DİKKAT"
23 Ocak 2022 Pazar 23:02

banner255

İstanbul’da yaşayanları kar yağışı için uyaran MGM, aralıklarla yağan karın 3 gün daha devam edeceğini bildirdi.

MGM’nin yaptığı uyarıya göre, İstanbul'da halen aralıklarla devam eden kar yağışı 3 gün boyunca il genelinde etkisini sürdürecek. Rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, İstanbul'un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının 3 gün boyunca aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor.

“BUZLANMA VE DON OLACAK”

Uyarıda, özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin edildiği aktarılırken vatandaşlar, İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması için uyarıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.