Ünlü CNN muhabiri Taliban'dan sonra örtünmek zorunda kaldı

CNN'in uluslararası baş muhabiri Clarissa Ward, Taliban'ın Kabil'i işgal etmesinin ardından çarşaf giymek zorunda kaldı.

Ünlü CNN muhabiri Taliban'dan sonra örtünmek zorunda kaldı
16 Ağustos 2021 Pazartesi 22:49

banner255

Taliban liderleri ve savaş hatlarının gerisindeki insanlarla yapılan röportajlar da dahil olmak üzere Afganistan'daki Taliban hakimiyetini bildiren CNN'in uluslararası baş muhabiri Clarissa Ward'ın, birkaç gün arayla Kabil'den yaptığı bağlantılardaki görüntüsü paylaşıldı.

Ward'ın, Taliban'ın başkentin çevresini sardığı günlerde bile kendi giyim tercihiyle ekrana çıktığı görülürken bugün yaptığı bağlantıda ise siyah çarşaf içerisinde görüldü. 

Taliban'ın Kabil başta olmak üzere Afganistan'da hakimiyet kurması, kadınların yaşamı için büyük tehlike yaratıyor. 

Temmuz 2018'de CNN, Ward'ı baş uluslararası muhabiri olarak bu görevdeki Christiane Amanpour'un yerine atadı. 2019'da Afganistan'ın Taliban kontrolündeki bölgelerindeki yaşam hakkında haber yapan ilk Batılı muhabirlerden biri olan Ward ve ekibinin Mayıs 2019'da Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeyken gözetim altında olduklarına dair raporlar ortaya çıktı.

Aralık 2020'de, The Insider ve Bellingcat tarafından CNN ve Der Spiegel ile işbirliği içinde yürütülen ortak bir soruşturmada, Rus Federal Güvenlik Servisi (FSB) üyelerinin Alexei Navalny'yi, Ağustos 2020'de zehirlenmesinden hemen önce de dahil olmak üzere, yıllarca takip ettiği bildirildi.

2021'de Ward, Myanmar'daki haberleri nedeniyle yerel gazeteciler tarafından "daha yüksek reytingler peşinde koşmaktan başka bir işe yaramayan paraşüt gazeteciliği" ve röportaj yaptığı 11 kişinin hayatlarını ve ailelerini tehlikeye attığı için eleştirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.