Süleymani'nin yerini bildiren kişiye idam cezası

İran, ABD operasyonu sonucunda Bağdat'ta öldürülen General Kasım Süleymani'nin konumu hakkında CIA ve Mossad'a bildirimde bulunan kişi hakkında idam cezası verildiğini açıkladı.

Süleymani'nin yerini bildiren kişiye idam cezası
09 Haziran 2020 Salı 12:55

İran, ABD operasyonu sonucunda Bağdat'ta öldürülen General Kasım Süleymani'nin konumu hakkında ABD'li ve İsrailli istihbarat servislerine bilgi veren İranlı vatandaşı hakkında idam kararı verildiğini açıkladı.

İran'ın yargı sözcüsü Golamhüseyin İsmaili, televizyonda yayınlanan basın toplantısında, "CIA ve Mossad'ın bir casusu olan Mahmud Musavi Macit, idam cezasına çarptırıldı. Kendisi, şehit Süleymani'nin konumunu düşmanlarımıza bildirdi" açıklamasında bulundu.

Yetkililer, Musavi Macit'in, CIA casusu oldukları gerekçesiyle geçen yaz yakalanan 17 kişiyle bir bağlantısı olup olmadığına ilişkin bir bilgi vermedi. Söz konusu casuslardan bazıları aynı şekilde idam cezasına çarptırılmıştı.

Süleymani, 3 ocak tarihinde ABD'nin insansız hava aracıyla (İHA) düzenlediği saldırı sonucunda yaşamını yitirmişti. Süleymani'nin öldürülmesinin ardından Irak'taki ABD hava üssüne misilleme olarak füze saldırısı gerçekleştirmişti.


Kaynak: Haber Sol

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.