Son Dakika : ABD duyurdu O isim Öldürüldü

ABD duyurdu: IŞİD lideri el-Agal, Suriye’de hava saldırısıyla öldürüldü

Son Dakika : ABD duyurdu O isim Öldürüldü
12 Temmuz 2022 Salı 17:53

banner225

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), IŞİD terör örgütünün liderlerinden biri olan Mahir el-Agal'ın Suriye'de düzenlenen hava saldırısında öldürüldüğünü açıkladı.

CENTCOM'dan yapılan açıklamada, "ABD Merkez Komutanlığı Kuvvetleri, 12 Temmuz 2022'de Suriye'nin kuzeybatısında iki üst düzey IŞİD yetkilisini hedef alan bir hava saldırısı düzenledi. Saldırıda IŞİD'in ilk beş liderinden biri olan ve IŞİD'in Suriye'deki lideri Mahir el-Agal öldürüldü. Mahir ile yakından ilişkili üst düzey bir IŞİD yetkilisi, saldırı sırasında ağır yaralandı" denildi. Açıklamada, yapılan incelemede sivillere zarar verilmediği aktarıldı.

"SALDIRI, DEAŞ'IN YENİLGİSİNİ TEYİT EDİYOR"

Hava saldırısına ilişkin açıklama yapan CENTCOM Sözcüsü Albay Joe Buccino, "Bu saldırı, CENTCOM'un bölgeye olan sarsılmaz bağlılığını ve IŞİD'in kalıcı yenilgisini teyit ediyor. Bu IŞİD liderlerinin ortadan kaldırılması, terör örgütünün daha fazla plan yapma ve küresel saldırılar gerçekleştirme yeteneğini bozacaktır. IŞİD, ABD ve bölgedeki ortakları için bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. CENTCOM bölgede kalıcılığını sürdürecek ve bölgesel güvenliğe yönelik tehditlere karşı koymaya devam edecektir" dedi.

ABC GAZETESİ


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.