Serêkaniye’de DAİŞ bayraklı Fransa protestosu

Türkiye ve desteklediği paramiliter grupların denetiminde bulunan Serêkaniye’de Fransa karşıtı protesto eyleminde DAİŞ bayrakları açıldı. Urfa Valiliği olayı doğruladı.

Serêkaniye’de DAİŞ bayraklı Fransa protestosu
25 Ekim 2020 Pazar 19:53

Türkiye ve Suriye Milli Ordusu adı altında topladığı paramiliter gruplar ile 9 Ekim’de saldırdığı ve denetimine aldığı Kuzey ve Doğu Suriye’nin Serêkaniye kentinde DAİŞ bayrakları açıldı. Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’u protesto etmek için kentin Cöze Meydanı’nda bir araya gelen silahlı gruplar Fransa aleyhine slogan atarak tepki gösterdi. Eylemde yere çizilen Fransa bayrağı ateşe verildi. Protestolar yapıldığı esnada DAİŞ’in bayrakları ile sloganlar atıldı. Urfa Valiliği DAİŞ bayrağının açıldığını doğruladı.

Urfa Valiliği açıklamasında şunları belirtti: “25.10.2020 tarihinde, saat 11.30 sıralarında Resulayn İlçe Merkezine bağlı Cöze Meydanında düzenlenen toplantı ve gösteri yürüyüşü sırasında terör örgütü DAEŞ bayrağı açılması olayıyla ilgili olarak, Resulayn Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında; Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk kuvvetleri tarafından, olayın faili olduğu değerlendirilen bir kişi gözaltına alınmış olup, konuya ilişkin tahkikat çok yönlü olarak devam etmektedir” denildi.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.