Patronuna kızan kadın, depoyu havaya uçurdu

Yangın 40 milyon Tayland bahtı değerinde hasara neden oldu.

Patronuna kızan kadın, depoyu havaya uçurdu
10 Aralık 2021 Cuma 18:34

banner255

Tayland'da bir kadın çalışanın, patronuna kızdığı için yağ deposunu havaya uçurduğu ileri sürüldü.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, polis tarafından Sirisini ya da Ann Sriya diye adlandırılan 38 yaşındaki çalışan, Tayland'daki Prapakorn Yağ'ın deposunda bir kağıt parçasını çakmakla yakıp yakıt bidonunun içine atmakla suçlanıyor.

40 milyon Tayland bahtı (yaklaşık 16 milyon TL) değerinde hasara neden olan yangın, hızla binlerce litrelik yağın varillerde depolandığı binaya yayıldı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Nakhon Pathom ilindeki tek katlı deponun üzerinde havaya yükselen kalın siyah dumanlar ve bir alev topu görülüyor.

Sriya'yı gösterdiği iddia edilen güvenlik kamerası görüntülerinde bir kişinin elinde kağıt parçasıyla depoya girdiği ve raftaki bir sıra bidonun arkasında gözden kaybolduğu görülüyor.

Söz konusu kişi elinde kağıtla yeniden ortaya çıkmadan önce bidonların arkasında iki noktadan alevlerin yükseldiği görülebiliyor.

Sriya'nın Sam Phran bölgesindeki evinde tutuklandığını söyleyen İl Korgenerali Thanayut Wuttijarathamron, kadının daha sonra kundakçılık yaptığını itiraf ettiğini öne sürdü.

29 Kasım'da gerçekleşen olayda yaralanan hoşnutsuz çalışan, iddialara göre polise kendisini azarlayan ve daha iyi çalışmasının yollarından söz eden patronuna kızdığı için yangın çıkardığını söyledi.

Tümgeneral Chomchawin Purthananon'a göre bu, fabrikada son aylarda çıkan ikinci yangın.

MailOnline, tümgeneralin "kadının 9 yıldır Prapakorn Yağ için çalıştığını" söylediğini aktardı.

İşvereninin her gün söylenip onu strese soktuğunu ve çıkardığı yangının bu kadar zarar vermesini beklemediğini söyledi.

MailOnline'a göre yangın nihayet kontrol altına alınmadan önce 40'tan fazla itfaiye aracı yangınla başa çıkmak için 4 saat uğraştı.

Bangkok Post'un bildirdiği üzere deponun yanından akan Khlong Om Yai kanalındaki suyun kalitesini takip etmesi için bölgeye uzman bir çevre koruma operasyon birimi de gönderildi.

Polis soruşturmalarını sürdürürken Sriya tutuklu kalmaya devam edecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.