Mazlum Ebdî: Kürt güçleri arasındaki diyalog için çalışıyoruz

Kobanê’de bir panele mesaj gönderen QSD Genel Komutanı Ebdî, “Kürt güçleri arasında diyalog için çalışıyoruz. Önümüzdeki 2 ay içinde Cizre Bölgesi’ndeki tüm bileşenlerin katılımıyla diyalog kongresi gerçekleşecek” dedi.

Mazlum Ebdî: Kürt güçleri arasındaki diyalog için çalışıyoruz
04 Eylül 2020 Cuma 19:51

banner225

QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdî, Kobanê’deki özel savaş konulu panele video mesaj gönderdi. 

Kürt halkının karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını belirten Ebdî, “Düşman Kürt halkını karşı karşıya getirmeye, askeri ve siyasi güçlerini parçalamaya ve toplumsallığını darbelemeye çalışıyor. Şimdi Kürt güçleri arasında diyalog için çalışıyoruz. Bu çalışmayla işgalci Türk devletinin çıkarlarını ve halkımıza karşı izlediği inkar politikasını boşa çıkarmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki 2 ay içinde Cizre Bölgesi’ndeki tüm bileşenlerin katılımıyla diyalog kongresi gerçekleşecek. Bu kongre ile halkın görüşlerini ve sorunlarını birebir dinleyeceğiz” dedi. 

 

‘TÜM DEVLETLERLE AKTİF İLİŞKİMİZ VAR’

 

Enerji kaynakları ve şirketlerle yapılan görüşmeler üzerine de değerlendirmelerde bulunan Ebdî şunları belirtti; “Enerji kaynaklarımızı Kuzey ve Doğu Suriye halkının hizmetine sunmak için uluslararası şirketlerle görüşmelerimiz oldu. Uluslararası tüm şirketlerle, halkımızın hizmeti için çalışmaya hazırız. Düşmanın Kuzey ve Doğu Suriye Devrimi’ni hedef almasını ve Suriye’nin geleceğine katılımını engellemesine karşı duruyoruz. Suriye’de aktif olan tüm devletlerle ilişkilerimiz ve politikalarımız var. Bütün çevrelerle ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz. Rusya ve ABD ile anlaşma imzalamıştık, bu gibi halkımıza hizmet edecek daha başka anlaşmaları da imzalayacağız.”

 

‘TOPLUM ÖNLEM ALMALI’

 

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarına da dikkat çeken Ebdî, “ Türk devleti ajan ağıyla özel savaş yürütüyor ve bu savaşla toplumu dağıtmayı amaçlıyor. Kuzey ve Doğu Suriye Devrimi’nin 10 yılı boyunca da şimdi de bu amacına ulaşamadı. Bu yüzden izlediği yöntemlerde değişikliğe gitti ve parayla kandırdığı ajanları aracılığıyla özel savaş yürütüyor.Düşmanın tüm planlarını boşa çıkarmak için tüm yol ve yöntemlerle askeri, siyasi ve toplumsal tedbirler alınmalı. Toplum, önlemlerini almalıdır” ifadesinde bulundu. 

 

Güvenlik ve askeri alandaki tedbirleri arttıracaklarını aktaran Ebdî, bölgede yaşayan tüm halkları özerk yönetimi savunmaya çağırdı. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.