Kıbrıs'ta TTB üyesinin konuşmasına Tatar'dan 'Türkiye’nin konularını burada konuşamazsınız' müdahalesi

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ülkeye davet edilen TTB 2'inci başkanı Ökten'in sözünü kesti, salonda bulunan doktorlar ise Ökten'i ayakta alkışladı.

Kıbrıs'ta TTB üyesinin konuşmasına Tatar'dan 'Türkiye’nin konularını burada konuşamazsınız' müdahalesi
14 Mart 2022 Pazartesi 16:51

Kıbrıs Tabipleri Birliği’nin Lefkoşa'daki 14 Mart Tıp Bayramı törenine, Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2'nci Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ile Cumhurbaşkanı Ersin Tatar arasındaki polemik damgasını vurdu.

Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hekimlere yaklaşımını eleştiren TTB üyesi Ökten’in konuşmasına müdahale edince ortam gerildi.

TATAR'DAN TEPKİ, DOKTORLARDAN AYAKTA ALKIŞ

Yeni Düzen gazetesinin haberine göre, Tatar, misafir olarak bulunan meslek örgütü temsilcisine, Türkiye'deki siyaseti eleştirdiği için tepki gösterdi. Doktorlar ise meslektaşlarını ayakta alkışladı.

Dr. Ökten’in Türkiye’de hak mücadelesi veren doktorların şiddet ve zor koşullar nedeniyle başlattığı grevin, yalnız maaş olarak yansıtılıyor olmasına ve Erdoğan’ın “giderlerse gitsinler” yaklaşımına tepkisini ortaya koyduğu esnada, Cumhurbaşkanı Tatar “Türkiye’nin bu konularını burada konuşamazsınız” diyerek sesini yükseltti.

Salonda bulunan hekimlerden “devam edin” sesleri ve alkışlar gelmesi üzerine Dr. Ökten konuşmasını tamamladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.