Japonya halkının yüzde 77'si olimpiyatlarda seyirci istemiyor

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin, mart ayının sonlarına doğru Tokyo 2020’ye uluslararası seyircilerin katılıp katılamayacağıyla ilgili bir karar alacağı belirtildi.

Japonya halkının yüzde 77'si olimpiyatlarda seyirci istemiyor
09 Mart 2021 Salı 15:51

banner225

Japon gazetesi Yomiuri’nin yaptığı ankete göre; Japon halkının büyük çoğunluğu 23 Temmuz’da başlaması planlanan olimpiyatlara uluslararası seyircilerin gelmesini istemiyor. Halk, ülkeye gelecek seyirciler nedeniyle Covid-19 vakalarının yeniden artmasından çekiniyor. Ankete katılanların yüzde 77’si uluslararası seyircilerin ülkeye gelmemesi yönünde oy kullandı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin sözcüsü Mark Adams, online olarak düzenlenen konferansta yaptığı açıklamada: "Seyirci konusuyla ilgili olarak, en azından uluslararası seyirciler için mart ayının sonlarına doğru bir karar alınacak. Bunun ötesinde bir şey söylemek şu an için çok zor." ifadelerini kullandı.

Tokyo 2020’nin başkanı Seiko Hashimoto ise 25 Mart’ta gerçekleşecek olimpiyat rölesi öncesi bu konuyla ilgili bir karar verilmesini istedi.

Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz-8 Ağustos ve Paralimpik Oyunları ise 24 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.