Irak Cumhurbaşkanı Salih: Sorunların diyalog ve demokratik yöntemlerle çözmeliyiz

Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Türk devletinin Kürdistan Bölgesel Yönetimi topraklarına yönelik başlattığı saldırıya ilişkin Irak Cumhurbaşkanlığı adına açıklama yaptı.

Irak Cumhurbaşkanı Salih: Sorunların diyalog ve demokratik yöntemlerle çözmeliyiz
19 Nisan 2022 Salı 16:39

Irak Cumhurbaşkanlığı adına açıklama yapan Berhem Salih, Türk devletinin saldırılarını kınadığı açıklamasında, “Türk devletinin başlattığı saldırıları yakınen takip ediyoruz. Bu saldırılar ulusal güvenliğimizi apaçık tehdit etmektedir. Devam eden bu saldırılar bize rağmen gerçekleştirilmiştir. Ki daha önce bu saldırıların durdurulmasına yönelik çağrıda bulunmuştuk” dedi.

'EGEMENLİK HAKLARIMIZA SAYGI BEKLİYORUZ'

Sorunların çözümü için diyalog çağrısında bulunan Berhem Salih, açıklamasının devamında şunları belirtti: “Bizler sorunların diyalog ve demokratik yöntemlerle çözülmesinin taraftarıyız. Bunun için çağrıda da bulunduk defalarca. Buna rağmen Türk devletinin saldırılarına devam etmesini red ediyor ve kabul etmiyoruz. Egemenlik haklarımıza saygı bekliyoruz.”

Berhem Salih, açıklaması şu ifadelelerle sonlandırdı: “Irak dış politikamız ve devlet kararlarımız kesinlikle Türk devletinin saldırılarını red etmektedir. Bunu hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.