ABD'nin ilk Türk Belediye Başkanı Kuran'a el basarak yemin etti

ABD'nin ilk Türk Belediye Başkanı Tayfun Selen, Kuran'a el basarak yemin etti ve New Jersey bölge başkanı olarak göreve başladı.

ABD'nin ilk Türk Belediye Başkanı Kuran'a el basarak yemin etti
08 Ocak 2022 Cumartesi 18:33

banner225

Tayfun Selen, ABD'de belediye başkanlığı görevine getirilen ilk Türk olarak New Jersey Eyaleti Morris Bölge Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

ABD'de ilk Türk Belediye Başkanı seçilen Tayfun Selen, New Jersey eyaletinin 500 bin nüfuslu Morris Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Selen, Kuran'a el basarak yemin ederek görevine başladı ve tören sonrası konuklara hitap etti.

25 yıl önce ABD’ye taşındığı belirten Türk asıllı ABD vatandaşı Selen, “Morris County’de yaşamaktan müteşekkirim ve Covid-19 salgının zorlukları yine kapımızda. Sakinlerimizi ve işletme sahiplerimizi korumak için bu kurul ile çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı. Selen, ilk yönetim kurulu toplantısına da bölgenin en üst yöneticisi olarak başkanlık etti.

Tayfun Selen, 1996 ABD’ye taşınmış, 2008’de ABD vatandaşı olmuştu. 2017’de 12 bin nüfuslu Chatham’ın belediye başkanına seçilen Selen, ABD’de bu göreve gelen ilk Türk olarak tarihe geçmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.