ABD: NATO müttefikimiz Türkiye'ye yapılan saldırıları kınıyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de öldürülen iki Türk polisinin ailelerine başsağlığı diliyoruz.

ABD: NATO müttefikimiz Türkiye'ye yapılan saldırıları kınıyoruz
13 Ekim 2021 Çarşamba 10:11

banner225

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye’deki Türkiye askerlerine yönelik saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Türkiye'ye sınır ötesinden yapılan saldırılar kınanırken, Suriye'de öldürülen iki özel harekat polisinin ailelerine de başsağlığı dilendi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, günlük basın brifinginde Suriye’de Türkiye askerlerine yönelik saldırıları değerlendirdi. Price, "NATO müttefikimiz Türkiye'ye sınır ötesinden yapılan saldırıları kınıyoruz. Suriye'de öldürülen iki Türk polisinin ailelerine de başsağlığı diliyoruz" dedi.

‘TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR NATO MÜTTEFİKİMİZ’

"Ateşkes bölgelerine tüm tarafların riayet etmesi, Suriye'de istikrarın güçlendirilmesi ve siyasi çözüm için çalışılması önemlidir" diyen Price, devamında "Türkiye bizim önemli bir NATO müttefikimiz ve terörle mücadeleden Suriye'de çatışmanın sona erdirilmesine kadar birçok alanda ortak çıkarlarımız var. Suriye politikası konusunda Ankara ile yakın istişare halinde olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Price, F-16'larla ilgili bir soru üzerine, savunma alanındaki satışlarla ilgili ABD Kongresine bildirim yapılana kadar herhangi bir yorumda bulunmayacaklarını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.