67 yıldır duş almayan adam: Herhangi bir hastalığı veya paraziti yok

İran medyasında yer alan haberlere göre, 67 yıldır yıkanmayan ve yol kenarındaki hayvan ölüleriyle beslenen 87 yaşındaki bir adamın son derece sağlıklı olduğu ortaya çıktı.

67 yıldır duş almayan adam: Herhangi bir hastalığı veya paraziti yok
20 Ocak 2022 Perşembe 21:02

İran'ın Kirmanşah vilayetinde yaşayan 87 yaşındaki Amou Jaji (Hacı Amca), 'kötü şans getireceğine ve öleceğine' inandığı için banyo yapmayı 20 yaşında bıraktı.

İçme suyunu yerdeki su birikintilerinden sağlaması ve yol kenarlarındaki ölü tavşan ve kirpilerle beslenmesine rağmen yaşlı adamın sağlıklı olduğunu tespit eden doktorlar, Hacı Amca'nın durumu karşısında şaşkınlık yaşadı.

Sputnik'in aktardığına göre, Hacı Amca ayrıca, hayvan gübresi doldurduğu piposunu tüttürmenin ise en sevdiği vakit geçirme yöntemlerinden biri olduğunu söylüyor.

Sıra dışı yaşam tarzına rağmen sağlıklı olmasıyla herkesi şaşırtan adam gençliğinde yaşadığı bazı travmalar sebebiyle hayatının büyük bir çoğunluğunu yalnız geçirdi.

Hacı Amca, durumuna üzülen köylülerin kendisi için inşa ettiği bir barakada yaşıyor.

Bazı testler yapmak için barakayı ziyaret eden sağlık görevlileri, yaşlı adamın herhangi bir bakteriyel enfeksiyona, parazite ya da ciddi bir sağlık sorununa sahip olmadığını, tam aksine, hijyenik bir ortamda yaşayan sıradan bir insan kadar sağlıklı olduğunu tespit etti.

The Mirror'a konuşan doktor Gholamreza Molavi, Hacı Amca'nın güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olması nedeniyle sağlıklı kalabildiğini söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.