Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bir kişi vuruldu

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde üzerinde bomba olduğunu söylediği iddia edilen kişi polisler tarafından vuruldu. Vali Davut Gül, şüphelinin yaralı olduğunu açıkladı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bir kişi vuruldu
26 Mayıs 2022 Perşembe 19:33

banner255

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne gelen kimliği bir kişi, iddiaya göre "Üzerimde bomba var" diyerek içeri girmek istedi. Vali Davut Gül, "Bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

Saat 17.00 sıralarında, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü giriş kapısına gelen kimliği belirsiz kişinin, "Üzerimde bomba var" diyerek içeri girmeye çalıştığı iddia edildi. Bu sırada polisler, şüpheliyi silahla vurdu.

Emniyet binasının bulunduğu Muammer Aksoy Bulvarı da şüphelinin canlı bomba olma ihtimali nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı, çevrede toplananlar ise uzaklaştırıldı. Bölgede geniş güvenlik önlemi sürdürülürken, olay yeri çalışması başlatıldı.

Twitter hesabından açıklama yapan vali Davut Gül, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.